Obisk Državnega zbora in Hiše EU

V ponedeljek, 25. novembra 2019, se je skupina osmošolcev in devetošolcev odpravila na ekskurzijo za nadarjene in radovedne “Tri veje oblasti in EU”. Z vlakom smo se odpravili v Ljubljano, kjer smo se sprehodili mimo sedežev pomembnih državnih inštitucij, nato pa smo se odpravili na ogled stavbe Državnega zbora. Tega smo začeli v veliki dvorani, kasneje pa smo se odpravili še v preddverje dvorane na ogled znamenite freske Slavka Pengova. Pot nas je v nadaljevanju vodila v Hišo EU, kjer smo na interaktiven način spoznali inštitucije in delovanje EU ter spoznali prednosti, ki nam jih članstvo prinaša v vsakdanjem življenju. “Všeč mi je bilo, ko smo odšli v Državni zbor, kjer sem izvedela več o politiki in sami ustanovi ter srečala nekatere politike. Zelo je bilo zanimivo in upam, da bom še kdaj imela takšno priložnost”, je dejala osmošolka Lana. Njena sošolka Nika je bila navdušena predvsem nad ogledom Hiše EU, saj “smo učenci imeli možnost reševati zanimiv kviz, preko katerega smo se veliko novega naučili”.