Karierna orientacija

Karierna orientacija se prične že zgodaj v osnovni šoli in je sestavni del vsebin nekaterih predmetov. Intenzivneje pa se začne v 8. in 9. razredu, ko učenci vse več razmišljajo o tem, na katero srednjo šolo se nameravajo vpisati. Namen karierne orientacije je, da učenci spoznajo lastne sposobnosti in interese, razmišljajo o svoji poklicni poti in se seznanijo z možnostmi izbire, pomembnimi informacijami ter veščinami iskanja takšnih informacij. V tem okviru jim nudimo možnost obiska srednjih šol, seznanitev z različnimi programi in poklici, prepoznavanje lastnih interesov in svetovanje o karierni poti.  Vodimo jih skozi proces odločanja in nazadnje izvedemo posredovanje prijav na izbrano srednjo šolo. Karierno orientacijo na šoli vodi socialna delavka Mojca Gašparić.

KAM PO OSNOVNI ŠOLI?

VRTILJAK POKLICEV

Vrtiljak poklicev bo v šolskem letu 2020/2021 zaradi nepredvidljivih okoliščin potekal v obliki DNEVOV ODPRTIH VRAT individualno na vsaki šoli:

SREDNJA ŠOLA

EGSŠ Radovljica

DECEMBER

10. 12. 2020

Učenci in starši boste imeli priložnost, da si aktivnosti in utrip na srednjih šolah, ki vas najbolj zanimajo, sami neposredno ogledate.

Na svoji šoli boste prejeli publikacijo, v kateri so navedene informacije o zgoraj navedenih srednjih šolah in njihovih programih izobraževanja.

Arhiv 2019_2020

Brezplačna PODJETNIŠKA AKADEMIJA – Kovačnica Kranj

V okviru projekta Karierni center za mlade letos pripravljajo Podjetniško akademijo za zadnjo triado osnovnošolcev. Podjetniška akademija bo potekala v coworking centru Kovačnica v Kranju, enkrat tedensko v popoldanskem času. Z aktivnostmi bodo začeli 15. 10. 2020. Podjetniška akademija bo za mlade udeležence brezplačna. Več si lahko preberete na spodnjih povezavah. https://podjetniska-akademija.si/kranj/ https://www.facebook.com/events/801868110572855